nikava
16 بهمن 1401 - 14:23

ایستگاه آتش‌نشانی و مرکز آموزش حسن‌آباد سنندج افتتاح شد

در گرامیداشت دهه مبارک فجر، ایستگاه آتش‌نشانی و مرکز آموزش ناحیه منفصل شهری حسن‌آباد سنندج به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ایستگاه آتش‌نشانی و مرکز آموزش ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج به مناسبت گرامیداشت دهه فجر با حضور استاندار کردستان افتتاح شد.

شهردار سنندج در مراسم افتتاح این واحد آتش‌نشانی اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 94 شروع شد، اما به دلیل وجود معارض متوقف شده بود.

سیدانور رشیدی خاطرنشان کرد: ادامه تکمیل این پروژه در مساحت 5 هزار مترمربع و ساختمان احداثی در 2 طبقه با زیربنای 600 مترمربع شامل واحد آشیانه، نمازخانه، سالن خوابگاه پرسنل و سایت اداری در سال جاری مجددا شروع شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 75 میلیارد ریال هزینه شده است که 45 میلیارد ریال آن از اعتبارات داخلی و 30 میلیارد ریال آن از اعتبارات استانی هزینه شده است.

رشیدی افزود: این ایستگاه آتش نشانی در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان احداث شده است که با این مورد تعداد ایستگاه‌های سندج به هشت مورد رسید.

مرکز آموزش ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد سنندج تکمیل شود

استاندار کردستان هم گفت: مرکز آموزش ایستگاه آتش‌نشانی حسن آباد سنندج برای بهره‌مندی آتش‌نشان‌های استان تکمیل و تجهیز و توسعه پیدا کند.

اسماعیل زارعی‌کوشا اظهار کرد: ایجاد این ظرفیت در ناحیه منفصل حسن آباد ضروری بود که امیدواریم از این امکانات برای اطفاء حریق استفاده نکنیم، اما در مجموع ضرورتا این امکان ایجاد شده است.

استاندار کردستان گفت: تکمیل و توسعه این مرکز برای آموزش آتش‌نشان‌ها لازم است که آتش‌نشانان برای آموزش به سایر استان‌ها اعزام نشوند.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020096