nikava
09 فروردین 1402 - 12:57

در ماه مبارک رمضان حرمت‌شکنی نکنیم

امام جمعه اهل سنت قروه گفت: ماه مبارک رمضان بزرگ‌ترین فرصت برای ایمان‌داران است، از مومنان درخواست داریم در این ماه مبارک حرمت‌شکنی نکرده و حرمت این ماه عزیز را نگه دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، ماموستا هاشم نوری ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به اهمیت و فضیلت این ماه اشاره و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماهی است که خداوند جداگانه آن را برای امت محمد رسول الله(ص) قرار داده که در طول تاریخ، فضایل فراوانی در این ماه ثابت شده است. 

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان سراسر رحمت برای مسلمانان است، افزود: ماه مبارک رمضان فرصت غنی برای مؤمنان بوده که تزکیه نفس، روح و اخلاق کنند. 

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه بیان کرد: به فرموده حدیث پیامبر اکرم(ص) در ماه رمضان درب‌های بهشت باز و در درب‌های جهنم بسته خواهند شد، در واقع ماه رمضان، ماه نزول قرآن است و مسلمانان جهان با قرائت قرآن فضیلت این ماه را نشان می‌دهند. 

وی گفت: حضرت محمد(ص) فرموده ماه رمضان ماهی است که خداوند روزه آن را بر مسلمانان واجب کرده، لذا هر بنده مومن و ایمان‌دار با اخلاص ماه مبارک رمضان را روزه بگیرد تمام گناهانش نزد خداوند بخشیده می‌شود. 

ماموستا نوری خاطرنشان کرد: 10 روز اعتکاف در ماه رمضان به عنوان شب‌های لیله‌القدر نام‌گذاری شده که معادل هزار ماه و طبق آیات قرآن معادل 83 سال بندگی است و با توجه به اینکه عمر امت پیامبر اکرم(ص) زیر صد سال است اعتکاف در ماه رمضان برابر با 83 سال است.

وی اظهار کرد: در روایتی از رسول‌الله(ص) نقل شده که قرآن در ماه مبارک رمضان برای هدایت انسان نازل شده و هر کسی بعد از ماه رمضان «شش روز از ماه شوال را روزه بگیرد؛ اجرش همچون روزه گرفتن در تمام سال است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با اشاره به اینکه قرآن کریم منشور اخلاق و رفتار انسان‌هاست و حق و باطل را بیان کرده و وعده پیروزی نهایی حق بر باطل را می‌دهد، یادآور شد: ماه مبارک رمضان بزرگ‌ترین فرصت برای ایمان‌داران است، از مومنان درخواست داریم در این ماه مبارک حرمت‌شکنی نکرده و حرمت این ماه عزیز را نگه دارند.

انتهای پیام/486/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1116192