nikava
09 فروردین 1402 - 22:57

کشف 46 میلیون لیتر سوخت قاچاق در یکی از بنادر کشور

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف 46 میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط مأموران این پلیس در یکی از بنادر کشور در اسفند ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار سهراب بهرامی جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در حاشیه دوازدهمین قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: لازم می‌دانم در ابتدا سلام سردار رادان و پیام تبریک نوروز و خداقوت وی را خدمت همه نیروهای پرتلاش و سخت‌کوش مجموعه فرماندهی انتظامی استان اصفهان که عمر خود را در این ایام وقف خدمت‌گزاری به مردم شریف ایران کردند، اعلام کنم و مطمئن هستم که این تلاش‌ها و زحمات توشه و ذخیره آخرت شما خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام مهار تورم، رشد تولید گفت: رهبر معظم انقلاب ۱۴ سال است که شعار سال را به موضوع اقتصادی اختصاص دادند و این موضوع نشان می‌دهد که ما در موضوعات نظامی دست برتر هستیم و ایشان در این حوزه هیچ گونه دغدغه‌ای ندارند، اما در حوزه اقتصادی با مشکلاتی مواجه هستیم که باعث شده به معیشت و سفره مردم آسیب برسد.

بهرامی بیان کرد: استان اصفهان قطعاً یکی از استان‌های تاثیرگذار در تحقق شعار سال به شمار می‌آید و پلیس امنیت اقتصادی نیز می‌تواند به مسؤولان استان در این زمینه کمک کرده و نظرات خود را به آنان ارائه کند.

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا اشرافیت اطلاعاتی کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان بر فعالیت‌های اقتصادی را موجب کسب توفیقات بیشتر در کشف و خنثی کردن اقدامات مجرمان و مقسدان اقتصادی عنوان کرد و گفت: همکاران ما در یکی از بنادر کشور با تسلط بر همین اشرافیت اطلاعاتی و هوشمندی بالایی که داشتند، توانستند در اسفند ماه سال گذشته ۴۶ میلیون لیتر سوخت قاچاق را شناسایی و توقیف کنند که اگر این امر صورت نمی‌گرفت ضربه زیادی به بیت‌المال وارد می‌شد.

وی بهره گیری از تعداد زیادی دستگاه ایکس ری در نقاط مختلف کشور، تدوین ساختار جدید پلیس امنیت اقتصادی و راه‌اندازی این پلیس در شهرستان‌ها، مناطق صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، افزایش توان و ظرفیت برای مبارزه با قاچاق کالا به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی و نظارت دقیق و هوشمندانه بر فعالیت‌های اقتصادی و بازار ارز را از جمله برنامه‌های این پلیس در سال جدید عنوان کرد.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1116905