nikava
18 بهمن 1401 - 21:07

افتتاح و کلنگ‌زنی ۸۵ طرح در خلخال/ سی تی اسکن دوم شهرستان به بهره‌برداری رسید

در هفتمین روز دهه فجر در خلخال ۸۵ طرح عمرانی، اقتصادی و بهداشتی افتتاح، کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور یاسر عبداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در خلخال، بیش از ۸۵ طرح عمرانی، اقتصادی و بهداشتی با اعتبار بالغ بر ۳۵۴ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در روستای پروچ، ساخت بزرگترین واحد کشتارگاهی طیور با کشتار روزانه ۱۶ هزار قطعه مرغ با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به میزان ۳۵ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

در ادامه با حضور سیدغنی نظری، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال، اعضای شورای اداری و معاون استاندار ۸ طرح بهداشتی و حوزه دانشکده علوم پزشکی از جمله سی تی اسکن دوم بیمارستان، دستگاه ماموگرافی، آزمایشگاه پاتولوژی، بخش نگهداری ویژه نوزادان NICU، بخش آندوسکوپی و کولونوسکوپی با اعتبار بالغ بر ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

سپس با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح ۶۸ طرح عمرانی، ۹ طرح اقتصادی، کلنگ‌زنی ۴ طرح عمرانی و شروع عملیات گازرسانی به روستاهای جلال آباد، سقزچی و قشلاق برندق به صورت همزمان رونمایی شد.

در ادامه جشن انقلاب دانشگاه‌های خلخال در سالن شهید عمران پستی دانشگاه پیام نور خلخال برگزار و سیدجواد یحیی‌زاده فرماندارخلخال و سیدغنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس یکی از اصلی‌ترین مطالبات مردم شهرستان خلخال را احداث تونل خلخال به اسالم عنوان کردند.

یاسر عبداللهی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز در این مراسم از بهره‌برداری طرح‌های مهم بهداشتی در بیمارستان امام خمین(ره) خلخال در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: این نعمات به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید قدر دانست.

وی با قدردانی از دانشجویان به مناسبت پاسداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: تمام امنیت و آرامش را مدیون سبزپوشان سپاه هستیم.

معاون استاندار اردبیل بیان داشت: قبل از سال ۱۳۵۷ هیچ طرح صنعتی در کشور ایجاد نشده بود و باید گفت که بعد از انقلاب اسلامی تنها در اردبیل بیش از یک هزار واحد صنعتی راه‌اندازی شده است.

وی به تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب در اوج اقتدار نظام اشاره کرد و ادامه داد: در حوادث اخیر با عفو مقام معظم رهبری شاهد عفو عده‌ای از اغتشاشگران و فریب‌خوردگان و محکومین بودیم که این نشان از قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

عبداللهی تصریح کرد: بیشترین اولویت توجه استاندار اردبیل و دستگاه‌های زیرمجموعه تلاش در حوزه اشتغال است و بالغ بر یک صد ستاد جلسه ستاد تسهیل برای رفع مشکلات و موانع سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی تشکیل و دستور مساعد برای تسریع در اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی گفت: خلخال ۲۰ سال پیش با خلخال امروز، قابل مقایسه نیست و قطعا در آینده شاهد رونق اقتصادی این منطقه خواهیم بود.

انتهای پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1026225